Náš e-shop používá k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Odmítnout vše můžete zde.

ČASTÉ DOTAZY
Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy našich zákazníků.

 

Jsou vámi prodávané chemické svítící tyčinky bezpečné?

Ano. Všechny naše chemické svítící tyčinky mají plášť vyrobený z odolného plastu. V případě proražení nebo prasknutí vnějšího pláště je tekutina obsažená uvnitř produktů netoxická a nehořlavá. Doporučujeme však vyhnout se kontaktu kapaliny s očima nebo jejímu požití, protože může vyvolat podráždění nebo alergickou reakci. Mějte prosím na paměti, že při běžném zacházení by ke kontaktu s obsahem tyčinek nemělo docházet. Námi prodávané svítící produkty nejsou vhodné pro děti mladší 6 let bez dozoru dospělé osoby.

 

Jak svítící tyčinky fungují?

Většina svítících produktů se skládá ze čtyř komponent. První z nich je vnější odolné plastové pouzdro, které drží vše pohromadě. Druhá je kapalina, kterou vidíte pohybovat se uvnitř vnějšího plastového pouzdra. Třetí je skleněná ampule volně plovoucí v kapalině a čtvrtá komponenta je kapalina obsažená ve skleněné ampuli. Chcete-li svítící produkt aktivovat, musíte ohnout vnější plastové pouzdro natolik, abyste rozlomili skleněnou ampuli uvnitř. Následným protřepáním smísíte kapaliny, čímž zajistíte optimální průběh chemické reakce. Ta se projeví uvolněním světla do prostoru. Produkt začne svítit.

 

Má teplota vliv na svítivost tyčinek?

Ano, vyšší teplota urychluje chemickou reakci probíhající v tyčince a zkracuje tak reakční čas. Tyčinka září intenzivněji, ale kratší dobu. Při nižší teplotě dochází ke zpomalení chemické reakce a reakční čas se tím prodlužuje. Svítící tyčinka září méně intenzivně, ale déle.

 

Je možné svítící tyčinky po jejich aktivaci zhasnout?

Chemické svítící tyčinky, které již byly aktivovány, není možné zhasnout. V tyčince probíhá chemická reakce a ta bude zářit až do doby, než chemická reakce skončí. Dobu svitu aktivované tyčinky však můžeme prodloužit jejím vložením do mrazáku, kde se průběh chemické reakce probíhající v tyčince velmi zpomalí. Po opětovném vyjmutí tyčinky z mrazáku a jejím ohřátí na pokojovou teplotu bude opět zářit. Mějte ale na paměti, že se v mrazáku reakce nezastaví úplně, takže tento postup „prodloužení“ svícení bude fungovat pouze omezenou dobu.

 

Jsou svítící tyčinky vodotěsné?

Ano, používají je často například potápěči, kteří se tak pod vodou lépe zviditelní.

 

Co když se mi dostane kapalina z tyčinek na oblečení?

Při běžném používání resp.  správném  zacházení by se vám to vůbec nemělo stát. Pokud přeci jen dojde k potřísnění oděvu kapalinou z tyčinek, nenechávejte ji zaschnout, ale jednoduše ošetřete potřísněné místo teplou mýdlovou vodou. Bez tohoto ošetření oděvu může zaschlá kapalina způsobit neodstranitelné skvrny.

 

Jak mám skladovat neaktivované svítící tyčinky?

Svítící tyčinky by měly být skladovány na chladném a suchém místě v původním obalu. Teplo a vlhko životnost výrobků zkracuje.

 

Jaká je trvanlivost svítících tyčinek?

Doba použitelnosti svítících tyčinek při správném skladování bezpečně přesahuje 2 roky od zakoupení.

 

Jak dlouho svítí aktivované tyčinky?

V závislosti na teplotě okolního prostředí a typu produktu svítí intenzivně 4 až 12 hodin a dosvit je až 48 hodin.